Medzinárodné letisko Viedeň SchwechatVienna International Airport je svojou polohou v srdci Európy  a je spojovacím článkom pre cestujúcich zo Slovenskej a Českej republiky. Letisko sa nachádza 18 km juhovýchodne od Viedne (Wien) a jeho budova s dvoma terminálmi je navrhnutá s veľmi jednoduchou orientáciou  a dostupnosťou. Prízemie je určené pre prílety, prvé poschodie pre odlety a prístup k trensférom z letiska. Pre pohodlie cestujúcich je k dispozícií 9 VIP salónikov. V tesnej blízkosti sa nachádzajú dva hotely a Bussiness  centrum. Na letisko Viedeň môžu pristávať všetky typy lietadiel bez obmedzenia. Ročne odbaví letisko Viedeň cez 18 mil. pasažierov. 

Letisko Schwechat – Vienna International Airport (VIE) vo Schwechate je pre mnohých lietajúcich Slovákov druhým domovom. Letisko, ktoré sa nachádza len 60 km od Bratislavy je pre nás bránou do sveta. Narozdiel od bratislavského letiska tu má zastúpenie väčšina európskych leteckých spoločností a zvyšuje sa aj ponuka exotických destinácií.

Na letisku vo Viedni tak nájdeme nielen tradičné aerolinky ako Austrian Airlines, ktoré tu majú svoju základňu, ale aj skvelý Emirates s linkou do Dubaja – vďaka ktorému sa vám otvára široká sieť destinácií na východ. Okrem Austrian tu nájdete aj široké zastúpenie Air Berlin/Niki (HG) s výbornými cenami leteniek po celej Európe. Pre hľadanie ubytovania v okolí letiska Schwechat odporúčame stránky booking.com, ktoré majú viacero dostupných hotelov priamo pri letisku (napríklad NH Vienna Airport Hotel).

Letisko Schwechat

Letisko Schwechat

Služby na letisku

Letisko Viedeň vám ponúka nasledujúce služby:

Salóny a salóniky/ Lounges

Na letisku Viedeň máte k dispozícii rôzne salóniky, v ktorých si môžete skrátiť čas pred odletom v uvoľnenej a exkluzívnej atmosfére.

Salónik

Salónik

Airport – Info

Na letisku Viedeň Schwechat cestujúcim poradia a pomôžu pri dvoch informačných pultoch. Okrem toho je v nepretržitej prevádzke telefonická informačná letisková linka: +43-1-7007-22233.

Hotel, kancelárske priestory a miestnosti na rôzne podujatia

Hotel NH Vienna Airport ponúka svojím hosťom štýlovú, modernú a zároveň inovatívnu atmosféru, štýlový a inovatívny hotel s kapacitou 500 lôžok a troma kategóriami izieb (Standard/ Business/ Superior), ktoré sú zariadené s láskou pre detail a zároveň ponúkajú hosťom najmodernejšiu technológiu. Všetky izby majú sejf, telefón s priamou voľbou, TV, WLAN. Pokoj hosťom zaručujú zvukovo izolované okná. Hostia môžu ochutnať kulinárske špeciality v reštaurácii MUNDO, v bufetovej reštaurácii alebo pri bare. Možnosť relaxu využijú vo fitcentre a priestrannom wellnesscentre (350m²). Jednoducho perfektná atmosféra pre váš pobyt.

Hotel NH Vienna Airport

Hotel NH Vienna Airport

V konferenčnom centre, ktoré je spojené s hotelom, môžete zorganizovať podujatia počnúc medzinárodným rokovaním až po exkluzívny Business Meeting v elegantných priestoroch s kapacitou do 600 osôb. Priestory na organizovanie podujatí sú rozmiestnené na ploche 2000m² a rozdelené na 21 individuálne kombinovateľných konferenčných miestností s denným svetlom a zahŕňajú aj veľký foyer využiteľný na výstavy a prestávky, ďalej Business Center a recepciu.

Konferenčné centrum

Konferenčné centrum

Straty a nálezy

Ak sa Vám niečo stratí a to na území celého letiska, v lietadle alebo vo vlaku  CAT, obráťte sa na nás na tel. čísle +43-1-7007-29360 , prípadne na adrese fundbuero@viennaairport.com. Pri stratách v lietadlách odlietajúcich z viedenského letiska sa obráťte na vašu na cieľovom letisku leteckú spoločnosť.  

Na predmety stratené v autobusoch Vienna Airport Lines  sa opýtajte v príletovej hale v kancelárii vodičov alebo na tel. čísle: +43-1-7007-32300.

Wifi

Mobilita a informačný transfer cez internet predpokladajú Wireless LAN a elektrický prúd? nikde to nie je také dôležité ako na letisku. Preto ponúka Letisko Viedeň svojím hosťom vo všetkých častiach a zónach letiska vrátane gastronomických zariadení bezplatný bezdrôtový prístup k internetu. Predpokladom je notebook s WiFi-kompatibilnou Funk-LAN-kartou alebo  PDA. Špeciálna konfigurácia nie je potrebná. Rýchlosť pripojenia až  11 Mbit/s zaručuje rýchle pripojenie na internet. Elektrické zástrčky sa nachádzajú vo všetkých salónikoch a čakacích zónach odletových brán B-, C-, D-, F- a G-Gates.

Banky & zmenárne

Početné banky a zmenárne vám umožnia vybaviť bankové obchody a zameniť peniaze.

Modlitebňa

Tu získate odstup od hektiky všedného dňa. Je to miesto pokoja a modlitieb.

Adresa:

Vienna Schwechat
southeast of Vienna
A-1300 Wien Flughafen, Postfach 1, Austria
Rakúsko (Austria)

Ďalšie informácie:

kód IATA: VIE
kód ICAO: LOWW
po nemecky: Flughafen Wien-Schwechat
po anglicky: Vienna International Airport

 Zdroj: www.viennaairport.com